Jasełka u Pani Hrabiny

Wysiłek uczniów i opiekunek został doceniony przez jury podczas XXII Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych Radlińskie Betlejki (15 stycznia). Spośród kilkudziesięciu zespołów (przegląd trwał 2 dni) grupa z Zebrzydowic zajęła I miejsce. Przewodnicząca komisji podkreśliła wysoką kulturę słowa, poprawność dykcji, profesjonalną grę młodych aktorów i scenografię.

Wcześniej (12 stycznia) uczniowie wzięli udział w XIV Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych w Zatorze, gdzie uzyskali II miejsce.

Spektakl był prezentowany dla całej społeczności szkolnej, ponadto uczniowie wystąpili w Zamku w Zebrzydowicach (dzięki gościnności Dyrekcji i Pracowników GOK-u) oraz przedstawili jasełka pensjonariuszom domu opiekiBursztyn z Kończyc Małych oraz z Pielgrzymowic i grupie Stokrotki. Wystąpili też w Centrum św. Maksymiliana w Oświęcimiu - Harmężach, gdzie zostali kolejny raz życzliwie przyjęci i ugoszczeni przez siostry misjonarki. Warto nadmienić, że młodzież działająca w szkolnym kole Caritas podczas kiermaszu, gdzie wystawiła swoje prace, uzbierała 1100 zł na potrzeby misji w Boliwii. Akcję wsparli finansowo również państwo Majerowie.

Przedsięwzięcie nie mogłoby być sfinalizowane, gdyby nie pomoc Rady Rodziców SP w Zebrzydowicach oraz ks. proboszcza dziek. Mariana Brańki.

Za wsparcie i wyrozumiałość młodzież dziękuje Dyrekcji, Nauczycielom, szczególnie paniom Marii Branny i Jadwidze Nowakowskiej, za opiekę nad uczniami podczas wyjazdów, a za pomoc logistyczną pani Ewie Karpecie.