Projekty eTwinning

eTwinning to międzynarodowa współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program wspierany przez Komisję Europejską i Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach europejskich.W maju tego roku uczniowie naszej szkoły rozpoczęli międzyszkolną współpracę z uczniami krajów Europejskich przystępując do eTwinning i realizując dwa projekty:

Painting Stones in a Creative Manner- projekt międzynarodowy przeprowadzony we współpracy z Grecją, Holandią, Słowenią, Turcją i Rumunią. Celem projektu było rozwijanie zdolności artystycznych, pobudzanie ekspresji i kreatywności oraz współpracy w grupie.

Bee Day - Dzień Pszczół” - projekt krajowy przeprowadzony we współpracy ze szkołami z Gdyni, Goleniowa, Dąbrowy Górniczej i Bydgoszczy mający na celu zwiększenie wiedzy na temat pszczół oraz potrzeby ich ochrony. Zadania projektowe wykonywane przez uczestników to: zgromadzenie informacji o życiu pszczół, plakat zachęcający do ochrony pszczół, wspólne stworzenie książeczki z przepisami zawierającymi miód i stworzenie ula według własnego pomysłu. W trakcie wspólnych działań zrodziły się inne aktywności takie jak sadzenie kwiatów miododajnych, ułożenie quizów i gier online. Nasz projekt został zakończony w pasiece pszczelarza- Pana Szymona Brachaczka gdzie dzieci zobaczyły na czym polega praca pszczelarza i jak powstaje miód. W naszej szkole projekty realizowane były przez panią Annę Holeksa-Stęchły we współpracy z panią Katarzyną Chlebisz i Dorotą Banot.

Krajowe Biuro e-Twinning przyznało naszej szkole prestiżową Krajową Odznakę Jakości e-Twinning – Quality Label za realizację projektu “Bee Day-Dzień Pszczół”. Nagroda jest wyrazem uznania dla uczniów oraz ich nauczycieli którzy realizując projekt podejmowali oryginalne i nowatorskie działania w dziedzinie europejskiej współpracy szkół przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno – komunikacyjnych.