Ogólnopolski Program Edukacyjny "Zbieraj baterie i telefony"

ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY to Ogólnopolski Program Edukacyjny dla szkół na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii i telefonów komórkowych. Program poprzez systematyczną edukację ekologiczną zachęca dzieci do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków.

W tym roku szkolnym nasza szkoła dołączyła do programu, którego jednym z elementów jest zbiórka zużytych baterii i telefonów komórkowych.

Przez cały rok szkolny, tj. od września do maja, będziemy zbierać do pojemnika wystawionego w wejściu szkoły ( ul. E.Orzeszkowej 73 i ul.J.Kochanowskiego 55) zużyte baterie i akumulatory oraz zużyte telefony komórkowe.

W ramach zbiórki można przynosić:

• baterie jednoogniowe typu AA i AAA

• baterie i akumulatory , które są przeznaczone do używania w telefonach przenośnych, komputerach przenośnych, elektronarzędziach bezprzewodowych, zabawkach i sprzęcie gospodarstwa domowego.

• baterie i akumulatory , niewymienione w punktach powyżej, które mogą być bez trudności przenoszone oraz nie są bateriami samochodowymi i akumulatorami samochodowymi oraz bateriami przemysłowymi i akumulatorami przemysłowymi

• telefony komórkowe – telefony działające w oparciu o telefonię komórkową

Rozmiar zużytych baterii i akumulatorów nie może być większy niż 7cm, czyli tyle ile wynosi średnica wrzutu pojemnika.

Zachęcamy Państwa serdecznie do włączenia się w zbiórkę.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie organizatora :

www.zbierajbaterie.pl