Akademia z okazji 1058 rocznicy chrztu Polski

14 kwietnia 966 Mieszko I przyjął chrzest, dzięki czemu Polska stała się państwem chrześcijańskim, ważnym na arenie międzynarodowej.

W miniony piątek uczniowie naszej szkoły przedstawili program artystyczny , w którym ukazali okoliczności przyjęcia chrztu i jego znaczenie za pomocą relacji średniowiecznych kronikarzy oraz obrazu Jana Matejki . Program został wzbogacony filmem przedstawiającym krótki rys historii Polski oraz prezentacją złożoną z pięknych prac plastycznych złożonych przez uczniów .

Na koniec ogłoszone zostały wyniki szkolnego konkursu plastyczno- historycznego „ Jak wyobrażam sobie dzień przyjęcia chrztu przez Meszka I?” Oto lista nagrodzonych:

I miejsce – Maria Piksa IV b, Nadia Janoska Vc, Lena Strzelczyk VIII b

II miejsce- Rozalia Frysz V c, Berenika Morcinek VI c, Marta Piguła VII c,

III miejsce Justyna Juraszczyk VI b, Aleksandra Malecha VIII a , Oliver Benek VIII a,

Wyróżnienia: Amelia Benek V b, Borys Oślizło Va, Jadwiga Rygiel V c, Martyna Losa VI a, Kacper Rychły VI b. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.