WIRTUALNA PUŁAPKA

W dniu 5.04.2024r. klasa 7B pod opieką p. J. Chlebek i p. B. Kozikowskiej przygotowała spektakl profilaktyczny pt. "Wirtualna pułapka".

Przedstawienie miało na celu uświadomienie uczniom niebezpieczeństw związanych z nadmiernym korzystaniem ze stron internetowych oraz zawieraniem znajomości online. Jednocześnie było zachęceniem do odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych oraz dbania o bezpieczeństwo w sieci . Inspirowało także do rozmów na temat cyberbezpieczeństwa zarówno wśród uczniów, jak i wśród rodziców.

Scenariusz uwzględniał realistyczne sytuacje i zagrożenia w cyberprzestrzeni. Podczas przygotowań, uczniowie zajmowali się opracowaniem dialogów, scenografii oraz choreografii, aby przekazać przesłanie spektaklu w sposób przystępny i angażujący dla rówieśników.