22 III ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody tego święta. Szkolny korytarz stał się miejscem informacji na temat wody - rozwieszone zostały plakaty, kolorowe prace uczniów, porady, jak oszczędzać wodę i wiele innych. Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w konkursie “Woda to skarb” przeprowadzonego w formie quizu. Najlepsi uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne nagrody. Uczniowie klas 5-8 obserwowali ciekawe doświadczenia ukazujące właściwości wody i roztworów wodnych. Uczniowie wysłuchali audycji przez radiowęzeł, mieli okazję rozwiązać tematyczną krzyżówkę, wykonać pracę plastyczną czy obejrzeć film edukacyjny “ To powinieneś wiedzieć o wodzie” z cyklu - Nauka. To lubię Junior. W obchody tego święta włączyła się również szkolna świetlica, gdzie uczniowie przygotowali między innymi prace, które następnie ozdobiły korytarz. Światowy Dzień Wody przygotowała nauczycielka biologii i nauczyciel chemii.