Wojewódzki Konkurs Edukacja regionalna w szkole

Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu… /Święty Jan Paweł II/

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „LEGENDY I PODANIA NASZEJ ZIEMI- poznajemy dziedzictwo kulturowe regionu”. Celem projektu prowadzonego w Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach jest odkrycie bogactwa kulturowego, historycznego oraz geograficznego naszej „Małej Ojczyzny” poprzez poznanie, umiłowanie i prezentowanie legend Śląska Cieszyńskiego.

Konkurs ma złożoną formułę i przebiega trzyetapowo. W pierwszym etapie należało wskazać obszary działalności szkoły potwierdzające realizację przedsięwzięć związanych z dbałością o dziedzictwo kulturowe w regionie. Drugi etap polegał na wykonaniu pracy konkursowej i podsumowaniu jej w formie sprawozdania ( 8-stron)  oraz prezentacji ( 30 slajdów).

Trzeci etap to realizacja projektu „Legendy i podania naszej ziemi- poznajemy dziedzictwo kulturowe w regionie”. Szkołę reprezentuje sześcioosobowa drużyna. Przedsięwzięcie ma charakter interdyscyplinarny, uczniowie nabywają i wykorzystują wiedzę i umiejętności, w tym także te, które nie zostały ujęte w podstawie programowej. W realizowanym w naszej szkole projekcie uczestniczy cała społeczność szkolna, ale również rodzice, pasjonaci regionu oraz przedstawiciele stowarzyszeń, za co im z góry serdecznie dziękujemy. Wierzymy, że droga od poznania do umiłowania jest tą właściwą i dzięki projektowi zgłębimy tajniki dziedzictwa kulturowego w regionie.

Prezentacja do pobrania poniżej.