Dzień Świętego Patryka

Kolejne obchody Dnia Świętego Patryka w naszej szkole już za nami. Było przede wszystkim dużo dobrej zabawy, dawka wiedzy i elementy współzawodnictwa.

Z tej okazji w klasach 4-8 odbyło się angielskie dyktando w różnych kategoriach wiekowych. Uczniowie zmierzyli się z angielskimi tekstami związanymi z historią życia Św. Patryka oraz tradycjami związanymi z tym świętem.

Ponadto czwartoklasiści uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach prowadzonych przez starszych kolegów i koleżanki. Miały one miejsce 20 marca w auli szkolnej. Imprezę dzielnie konferensjonowali Filip i Oliver z klasy 8a. Oni też zapoznali klasy 4 z historią patrona Irlandii, razem obejrzeli w wersji angielskiej krótki film, który pokazywał jak hucznie i radośnie obchodzone jest to święto w wielu krajach na świecie.

W postacie figlarnego irlandzkiego Leprechauna wcieliły się odważnie dziewczęta z klasy 8a i b, Malwina, Julia i Lena. One poprowadziły ruchową zabawę Dance and freeze, w czasie której okazało się …,  że nie ma przegranych Warsztaty taneczne w rytmach irlandzkich zorganizowała z kolei  Julia Kwik uczennica klasy 7a.  Już wcześniej rewelacyjnie przygotowała swoje koleżanki do występu tanecznego. Na szkolnych obchodach zaś pociągnęła za sobą dziewczynki z klas 4, które zaproszone, bardzo chętnie wyszły na środek auli i wzięły udział w krótkiej lekcji tańca. Zwieńczeniem ćwiczeń był wspólny występ młodszych i starszych tancerzy.

W czasie zajęć nie zabrakło też wiele zabaw rytmicznych, które porywały dzieciaki, a nawet ich nauczycieli do wspólnej zabawy.

W drugiej części czwartoklasiści z zaangażowaniem przystąpili do rysowania swoich wersji psotnego skrzata rodem z Irlandii. Wszystkie prace zawisły na szkolnym korytarzu. Każdy Leprechaun ma coś wyjątkowego w sobie i jest niepowtarzalny. Gratulujemy wszystkim uczestnikom pomysłów i kreatywności !

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Wyniki szkolnego dyktanda w języku angielskim z okazji szkolnych obchodów Dnia Św Patryka

W kategorii klas 4

I miejsce zajęła Zuzanna Król, II miejsce ex aequo Mateusz Turowski, Karolina Tomala, Alicja Pieretti, III miejsce Ania Danilczuk

Wśród klas 5

I miejsce zajął Hubert Kroczek, II miejsce Mateusz Till, III miejsce zaś Borys Oślizło

Spośród klas 6 najlepsza okazała się Anna Janas, zaraz za nią II miejsce powędrowało do Natalii Krótki, III miejsce ex aequo zajęły Maja Kwolek i Lena Kapała

Wśród najstarszych klas, w kategorii klas 7 i 8, najlepszy okazał się Oliver Benek z klasy 8, II miejsce powędrowało do uczennicy klasy 7 Emilii Kołatek, III miejsce zdobył Mateusz Piksa z klasy 8.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !