„Nasza Odblaskowa Szkoła”- marzec

15 marca przyjechali do naszej szkoły harcerze z Drużyny Ratowniczej im. Krysi Niżyńskiej z Pawłowic, którzy pod kierunkiem drużynowego HO Rafała Królika, zapoznali uczniów klas młodszych z podstawami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zajęciach uczniowie uczyli się przywracania akcji serca poprzez uciski klatki piersiowej. Uczestnicy przyswajali kluczowe techniki ratownicze oraz procedury postępowania w sytuacjach nagłych. Poprzez praktyczne ćwiczenia i symulacje scenariuszy, zdobywali niezbędną wiedzę i umiejętności, które mogą być kluczowe w ratowaniu życia. Dzięki zaangażowaniu drużynowego i harcerzy oraz wspólnemu wysiłkowi uczestników, zdobywana wiedza stawała się bardziej dostępna i skuteczna. Takie zajęcia nie tylko poszerzają umiejętności ratownicze, ale także kształtują postawy gotowości i odpowiedzialności wobec innych.