Spotkania z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych

W ostatnim czasie uczniowie klasy ósmych mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych.

W ramach zajęć doradztwa zawodowe w dniu 21 lutego odwiedzili nas przedstawiciele Zespołu Szkół Techniczno- Branżowych w Jastrzębiu-Zdroju, natomiast 28 lutego Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju. Dodatkowo 5 marca uczniowie mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji. W sposób bardzo przystępny i ciekawy zostały przedstawione najistotniejsze informacje na temat szkoły i walory poszczególnych zawodów.

Spotkania odbyło się w bardzo przyjemnej atmosferze, a Goście zwrócili uwagę na to, że bez względu na wybraną przez siebie w bliskiej przyszłości szkołę należy robić to odważnie i zgodnie z własnymi przekonaniami.

W poniedziałek, 22 kwietnia, uczniowie klas ósmych po raz kolejny mieli możliwość spotkania się z przedstawicielami szkoły ponadpodstawowej. Tym razem była to Szkoła Organizacji i Zarządzania w Cieszynie. Szkoła ta oferuje możliwość nauki w technikum w czterech zawodach: technik reklamy, technik logistyk, technik organizacji turystyki i technik analityk ze specjalnością kryminalistyka lub kosmetologia. Przedstawiono najistotniejsze informacje dotyczące kształcenia  w tejże placówce i omówiono zalety poszczególnych zawodów w powiązaniu z obecnym rynkiem pracy. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań oraz rozmowy z uczniem tejże szkoły, a naszym byłym absolwentem.

Dnia 24.04.2024 r. klasy ósme odwiedzili przedstawiciele Zespołu Szkół im. gen. Stefana Roweckiego z Cieszyna. Zaprezentowano kierunki, na których nasza młodzież może kontynuować dalszą edukację. Na spotkaniu obecni byli nasi absolwenci, którzy w ciekawy sposób opowiedzieli o swoich doświadczeniach i wrażeniach z tejże szkoły. Przedstawiono szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych oraz projektów realizowanych w tej placówce. Tym spotkaniem zakończono cykl prezentacji szkół ponadgimnazjalnych. Nasi uczniowie zyskali dzięki temu, bardzo szeroki ogląd na różnorodne możliwości kontynuowania swojej dalszej edukacji.