UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

,, My uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy..."

Oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej odbyło się 26 lutego 2024 roku. Głównym celem uroczystości było zachęcenie do korzystania z czytelni i biblioteki szkolnej, wypożyczania książek, rozwijania umiejętności czytania.

Zanim jednak uczniowie złożyli przysięgę, musieli zmierzyć się z pytaniami -zagadkami , dotyczącymi wiedzy na temat książek, z którymi poradzili sobie bardzo dobrze.

Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka ,,czarodziejską", dużą kredką z nazwą naszej stolicy dokonała pasowania każdego z nich.

Nowi czytelnicy klas pierwszych A,B, C otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki, które niewątpliwie będą im przypominały o tym niecodziennym wydarzeniu.

Akcentem kończącym spotkanie było pokolorowanie przez uczniów każdej klasy obrazków z motywami czytelniczymi i złożenie z nich pierwszej, wspólnej książki.

Wydarzenie przebiegło w przyjemnej atmosferze,, a najmłodsi uczniowie rozpoczęli już niesamowitą przygodę ...

Scenariusz uroczystości przygotowała i opracowała p. Małgorzata Mika ( nauczyciel bibliotekarz i polonista).

,, Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem."

( Kornel Makuszyński)