JUŻ PRZEMINĄŁ CZAS CHOINKI, PORA WYSŁAĆ WALENTYNKI

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który był biskupem Terni oraz kapłanem rzymskim. Legenda głosi, że Św. Walenty udzielał ślubów zakochanym pomimo zakazu władcy, przez co został wtrącony do więzienia. Wtedy też zakochał się w córce strażnika, która dzięki jego miłości odzyskała wzrok. Niestety cesarz nie zaakceptował miłości dwojga zakochanych i skazał Walentego na ścięcie. Przed tragiczną śmiercią Walenty zdążył napisać list do ukochanej, który podpisał: „Od Twojego Walentego”.Stąd stałym elementem święta zakochanych jest wręczanie sobie walentynkowych kartek.

Uczniowie naszej szkoły także pamiętali o dnu zakochanych i tej okazji, jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Każdy mógł wrzucić swoją walentynkę do przygotowanego pudełka. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, skrzynka zapełniła się po brzegi. Walentynkowe karteczki i serduszka sprawiły wszystkim wiele radości.