Jesteśmy „Szkołą Patriotów”!

27 listopada dyrektor szkoły mgr Katarzyna Dynek wzięła udział w uroczystej gali, na którą zaprosiła Pani Urszula Bauer- Śląska Kurator Oświaty. Okazją do świętowania było przyznanie certyfikatu „Szkoła Patriotów”. Z ogromną radością pragniemy poinformować, że wśród 183 wyróżnionych tym zaszczytem przedszkoli, szkól podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych województwa śląskiego znalazła się Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach.

Organizatorem wojewódzkiego projektu edukacyjnego było Kuratorium Oświaty w Katowicach, a partnerem Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

Oceny realizowanych przez szkoły i przedszkola działań w ramach wojewódzkiego projektu edukacyjnego dokonała Kapituła, którą tworzyli: Urszula Bauer – Śląski Kurator Oświaty, Jadwiga Wiśniewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Andrzej Sznajder – dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddziału w Katowicach, Anna Rakocz – Przewodnicząca Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Represjonowanych w Stanie Wojennym, Romuald Kubiciel – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Bieruniu.

Certyfikaty wręczały Pani Europoseł Jadwiga Wiśniewska oraz Pani Urszula Bauer - Śląski Kurator Oświaty. Ponadto nagrodzone szkoły otrzymały nasionko niepodległości, a poczty sztandarowe szarfy z napisem „Szkoła Patriotów”.

Serdeczne podziękowania i gratulacje dla szkolnego koordynatora projektu-Pani mgr Danuty Taruc oraz zaangażowanych nauczycieli, a szczególnie mgr Agnieszki Ziętek oraz mgr Lucyny Lasok- Zarzeckiej. Gratulujemy całej społeczności szkolnej takiego wyróżnienia!