„Nasza Odblaskowa Szkoła”-październik

W miesiącu październiku w ramach projektu "Nasza Odblaskowa Szkoła" dzieci  klas młodszych uczyły się  prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Kształtowano w uczniach nawyk noszenia elementów odblaskowych, które zdecydowanie zwiększają dostrzegalność uczniów na drodze, zwłaszcza w warunkach ograniczonej widoczności. Uczniowie uczyli się jak poprawnie ubierać elementy odblaskowe. Dzieci dowiadywały się także, że odblaski najlepiej nosić na ubraniach, plecaku czy nawet na torbie szkolnej, aby były widoczne z różnych kierunków. Noszenie odblasków jest szczególnie ważne podczas porannego i wieczornego dojścia do szkoły, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy dni są krótsze, a widoczność jest ograniczona.