RELACJA Z AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE”

20. października nasza szkoła po raz pierwszy aktywnie włączyła się w akcję"Przerwa na czytanie". Była to już IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu osób czytających podczas przerw.

W tym dniu wielu uczniów przyjęło zaproszenie do wspólnego czytania. Każdy z nich mógł przynieść  ze sobą swoją ulubioną książkę.  Jeśli ktoś o niej zapomniał miał możliwość skorzystania z zasobów biblioteki szkolnej. Część osób czytała na szkolnych korytarzach i w różnych jego  zacisznych zakamarkach, zaś uczniowie klas siódmych i ósmych zabrali ze sobą książki i zagłębili się w jej lekturze podczas wyjazdu na wycieczkę edukacyjną do Jastrzębia Zdroju.

W naszej placówce w akcji uczestniczyli także nauczyciele szkoły, pracownicy administracji oraz obsługi. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 449 osób.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnego  czytania na przerwachUśmiech