Wizyta Św. Mikołaja na kresach

Szanowni Rodzice , Pracownicy szkoły

każdego roku, dzięki Państwa zaangażowaniu, Towarzystwo Patriotyczne Kresy może realizować misję wsparcia naszych rodaków zamieszkujących na Kresach Wschodnich. Dzięki staraniom Państwa przedszkoli, szkół i placówek olbrzymia pomoc trafiła do dzieci z Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Tegoroczna akcja, wzorem lat ubiegłych, obejmować będzie pomoc materialną dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich, a szczególnie Rodakom mieszkających w obwodzie lwowskim na pogrążonej wojną Ukrainie. W tym roku będziemy zbierać słodycze, przybory szkolne i dary żywnościowe.

Prosimy, aby cała klasa przygotowała gotową paczkę (reklamówkę), która zostanie przekazana konkretnemu dziecku mieszkającemu na Kresach. Paczka powinna zawierać: książkę - lekturę dla dzieci lub młodzieży, zeszyt, kredki, plastelinę, mazaki, długopis, ołówek, czekoladę, baton orzechowy/owocowy, ciastka zbożowe, dżem, żelki oraz kartkę z życzeniami świątecznymi od dzieci/młodzieży przygotowujących paczkę.

Dary zbieramy do 15 listopada 2023. Uczniowie przynoszą je do wychowawców klas .