Noc Naukowców - Gliwice

W sobotę, 7 października 2023 roku, chętni uczniowie uczestniczyli w Nocy Naukowców – największego popularnonaukowego wydarzenia Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Zostali zaproszeni do fascynującego świata nauki, a także odkrywania pokładów kreatywności, testowania nowoczesnych technologii, znalezienia inżynierskich inspiracji. Politechnika Śląska udowadnia, że nauka nie ma granic i jest dostępna dla każdego, kto tylko ma ochotę ją poznawać.

Źródłem Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej jest projekt Europejskiej Nocy Naukowców, który powstał w 2005 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach 6. Programu ramowego.

18. edycja Nocy Naukowców – tak samo jak wydarzenia organizowane w ubiegłych latach – miała na celu popularyzować naukę i inspirować do zgłębiania wiedzy, przybliżać pracę naukowców, a młodych ludzi zachęcać do podejmowania kształcenia i wyboru zawodu naukowca.