XV Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

W dniu 26 września 2023 roku uczniowie klasy 8b Mateusz Piksa i Nikola Piątek reprezentowali naszą szkołę w Zespole Szkół Budowlanych w Cieszynie biorąc udział i uzyskując wyróżnienie w  XV Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego w ramach Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie rozwiązali test, który sprawdził ich wiedzę związaną z gramatyką, słownictwem i podstawowymi wiadomościami z zakresu kultury i historii Wielkiej Brytanii. W konkursie wzięli udział uczniowie Szkół Podstawowych całego Powiatu Cieszyńskiego. Po zakończonym teście, odbył się pokaz narzędzi budowlanych. Uczestnicy zostali też poczęstowani słodkościami przygotowanymi specjalnie na tę okazję.
Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Wydziału Zamiejscowego Akademii WSB w Cieszynie oraz firmy Sinolink.
Starostwo Powiatowe reprezentowała Pani Daria Czarnecka. Na zwycięzców zaś czekały ciekawe i bogate nagrody.
Gratulujemy Mateuszowi i Nikoli wysokiego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!