AKCJA „LEKKI TORNISTER/PLECAK” W NASZEJ SZKOLE

Uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego włączyli się w tym roku szkolnym 2023/2024 w akcję pod hasłem „Lekki Tornister” wpisaną w plan działań wychowawczo- profilaktycznych placówki.

Wychowawcy klas czwartych przeprowadzili pogadanki na temat konieczności zwracania uwagi na prawidłową postawę ciała podczas chodzenia, siedzenia przy ławce oraz noszenia plecaka, który powinien być o odpowiedniej wadze (10 – 15 % masy ciała ucznia) oraz budowie.

Najważniejsze jednak aby plecak był zaopatrzony w lekkie i wyłącznie niezbędne przybory szkolne.

Wychowawcy dokonali pomiaru wagi plecaków uczniów klas czwartych i okazało się, że najlżejszy plecak ważył 2,70 kg a najcięższy 7.30 kg. Najwięcej uczniów miało plecaki o wadze w przedziale 5.00 – 5.90 kg.

W szkole uczniowie mają podręczniki z niektórych przedmiotów w klasach więc nie muszą ich nosić.