2 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy, dzień w którym organizacje społeczne starają się dotrzeć ze swoim przesłaniem przeciw przemocy do jak najszerszej rzeszy osób.

W tak ważnym dniu, zatrzymaliśmy się na chwilę i zastanowiliśmy się, jakie są nasze relacje z innymi ludźmi… Czy sposób w jaki się ze sobą komunikujemy oraz rodzaje zachowań, które w stosunku do siebie przejawiamy są prawidłowe?

Niekiedy nie zdajemy sobie sprawy, że nasze konkretne działanie już jest przemocą wobec drugiego człowieka…

Pamiętajmy, że przemoc to intencjonalne działanie lub zaniechanie jednej osoby wobec drugiej, które wykorzystując przewagę sił narusza prawa i dobra osobiste jednostki, powodując cierpienie oraz szkody!

Każda przemoc jest zła i na żadną nie może być naszej zgody.

W naszej szkole z okazji tego dnia odbyła się debata poświęcona temu problemowi.

Do debaty zaprosiliśmy Panią Dyrektor , Panią Psycholog ,przedstawicieli Policji i nasze Koleżanki i Kolegów.

W klasach młodszych Pani Pedagog i Pani Psycholog przeprowadziły warsztaty dotyczące budowaniu relacji i radzeniu sobie w sytuacjach przemocowych.