Projekt "Odblaskowa szkoła"

W tym roku szkolnym uczniowie klas I-V będą realizować projekt "Nasza odblaskowa szkoła" , który ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczniów na drodze do i ze szkoły poprzez promowanie noszenia elementów odblaskowych, edukację z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz współpracę z lokalnymi społecznościami i instytucjami.

Główne aspekty projektu "Odblaskowa szkoła" obejmują:

1. Edukację uczniów: Projekt kładzie duży nacisk na edukację uczniów w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dzieci uczą się, jakie zagrożenia mogą występować na drodze oraz jakie zachowania mogą podjąć, aby uniknąć niebezpieczeństwa.

2. Promocję odblasków: Odblaski są kluczowym elementem projektu. Uczniowie sami wykonują lub dostają elementy odblaskowe, które mają na celu zwiększyć ich widoczność na drodze, zwłaszcza w warunkach słabej widoczności, np. po zmroku czy w trudnych warunkach atmosferycznych.

3. Współpracę z rodzicami: Projekt angażuje rodziców, zachęcając ich do dbania o bezpieczeństwo swoich dzieci na drodze do szkoły. Rodzice są informowani o znaczeniu odblasków i odpowiednich zachowań na drodze.

4. Współpracę z lokalnymi społecznościami: Inicjatywa "Nasza odblaskowa szkoła" ma na celu współpracować z lokalną policją, strażą pożarną w celu organizacji działań zwiększających bezpieczeństwo na drodze.

Projekt ma na celu zwiększenie świadomości uczniów i społeczności szkolnej na temat zagrożeń na drodze oraz promowanie bezpiecznych zachowań. Dzięki temu dzieci staną się bardziej świadomymi i odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego, co z pewnością przyczyni się do poprawy ich bezpieczeństwa.

Sprawozdanie z realizacji projektu "Nasza Odblaskowa Szkoła"-wrzesień

W tym miesiącu w ramach naszego projektu "Nasza Odblaskowa Szkoła" skupiliśmy się na promocji bezpieczeństwa uczniów naszej szkoły, szczególnie tych poruszających się po drogach. Naszym celem było podniesienie świadomości uczniów dotyczącej konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz identyfikacja miejsc niebezpiecznych wokół szkoły. Oto co zrobiliśmy w ramach projektu:

1. Wykonanie Gazetek Klasowych: W ramach projektu każda z klas I-III została zaangażowana w przygotowanie gazetki klasowej poświęconej tematyce bezpieczeństwa na drodze. Te gazetki umieszczono na widocznym miejscu w klasie, aby przypominać o konieczności dbania o bezpieczeństwo.

2. Spotkanie ze Strażakami: Jednym z głównych punktów projektu w miesiącu wrześniu było spotkanie ze strażakami, którzy odwiedzili naszą szkołę. Strażacy przeprowadzili interaktywną prezentację omawiającą zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci miały okazję zadawać pytania i dowiedzieć się więcej o pracy strażaków oraz ich roli w przypadku wypadków drogowych.

3. Wykonanie Plakatów: Uczniowie zostali zachęceni do stworzenia plakatów, na których przedstawili miejsca niebezpieczne wokół szkoły. Plakaty te miały na celu uwrażliwienie uczniów na potencjalne zagrożenia i podniesienie świadomości na temat konieczności przestrzegania