Przenośne oceanarium w naszej szkole

W dniu 25 września 2023 r. w naszej szkole na sali gimnastycznej, stanęła ogromna, nadmuchiwana kopuła. Wchodząc do jej wnętrza, uczniowie  klas I-III, mieli okazję przenieść się w świat oceanicznych tajemnic. Zaprezentowany w kopule, w technologii 3D film edukacyjny pt. „Ekspedycja Raf” przybliżył uczniom zagadnienia życia morskiego na Ziemi. Rafy koralowe i ich mieszkańcy, materiały i zdjęcia zrobiły niesamowite wrażenie na widzach. Multimedialny pokaz umożliwił łatwiejsze przyswojenie wiedzy przyrodniczej, a dodatkowo pozwolił rozbudzić zainteresowania, uzupełnił wiedzę oraz zaspokoił ciekawość uczniów. Ta inspirująca podróż w głąb mórz i oceanów była dla uczniów źródłem wielu pozytywnych emocji i wrażeń.