Sierpień 2023

W tym miesiącu pamiętamy o Patronie naszej szkoły Krzysztofie Kamilu Baczyńskim . 4 sierpnia 1944 roku, w czwartym dniu trwania powstania warszawskiego, został zastrzelony przez niemieckiego snajpera . Co roku przypominamy  postać Poety- Żołnierza  w styczniu- miesiącu Jego urodzin . Wówczas w auli naszej szkoły wybrzmiewają słowa Jego pięknych, nostalgicznych dramatycznych wierszy .
18 sierpnia koordynatorka projektu odwiedziła grób Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i zapaliła symboliczny znicz w imieniu całej społeczności szkolnej.

Wcześniej, 11 sierpnia chętni uczniowie posprzątali groby na cmentarzu (  Mogiłę Siedmiu Nieznanych Żołnierzy) oraz  pomnik w parku przed ważną uroczystością parafialną w Zebrzydowicach – odpustem 15 sierpnia.