Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach

Wyszukiwarka

43-410 Zebrzydowice

ul. Kochanowskiego 55

tel. 32 469 34 81

(at) w adresie e-mail należy zastąpić @

E-mail: szebrz(at)gmail.com

Wycieczka VII b

            15 września klasa VII b spędziła w gospodarstwie państwa Renaty i Tomasza Sabinioków w malowniczym  zakątku wsi Drogomyśl. Jest to hodowla strusi afrykańskich „SABRA ‘’.

Uczniowie wzięli udział w prelekcji  na temat hodowli strusi afrykańskich w Polsce, produktów  pozyskiwanych od strusi, a także  różnych  ciekawostek np.

struś ma tylko dwa palce,
• pióra mają właściwości antystatyczne, dlatego wykorzystywane są do zmiotek,
• długość białych piór może dochodzić do 80 cm!
• jajo strusie to do porównania około 25 jaj kurzych. W dalszej części pobytu była degustacja jajecznicy ze strusiego jaja, smażenie kiełbasek  i wspólne biesiadowanie.

         Uczniowie uczestniczyli także w spotkaniu z policjantami, którzy przeprowadzili pogadankę na temat odpowiedzialności prawej nieletnich. Pan Policjant mówił o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Poruszył także temat tzw. cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną. Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do Policjanta.

            Przebywanie na świeżym powietrzu, przy pięknej pogodzie dodała wszystkim energii, wzmocniła odporność, co  pozwoli bardziej twórczo spojrzeć na czekające na nas wyzwania w nowym roku szkolnym .