Niecodzienna lekcja historii.

W poniedziałek 11 września naszą szkołę odwiedzili wspaniali goście: Holender żydowskiego pochodzenia Edjo Frank wraz z małżonką oraz pastor Wiesław Kulawiec .

Pan Enjo spotkał się w naszej szkole z uczniami klas ósmych , dyrekcją i nauczycielami . Jego niezwykle wzruszająca opowieść przeplatana była prezentacją fotografii z czasów II wojny światowej Holocaustu . Uczniowie poznali historię rodziny pana Enjo, wywodzącą się z Rotterdamu. W czasie II wojny światowej czworo członków rodziny naszego gościa zginęło w niemieckim obozie pracy, mieszczącym się w tym czasie na terenie Zebrzydowic . Nasz gość opowiedział również o tym w jaki sposób propaguje wiadomości o tragicznej przeszłości swej rodziny.

Z dziejami swojej rodziny - Dzikowskich - zapoznała nas także małżonka pana Enjo. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań , z czego skorzystali. Spotkanie zakończono słowami - Nigdy więcej wojny !