Świetlica na miarę XXI wieku

Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach kolejny raz otrzymała wsparcie z Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Placówka wzięła udział w projekcie, którego głównym celem było przygotowanie przestrzeni, która będzie przyjazna uczniom i wyróżni to miejsce od tradycyjnych sal lekcyjnych. Dzięki otrzymanym środkom możliwe okazało się stworzenie świetlicy dla uczniów na miarę oczekiwań współczesności. „Kreatywny zakątek” z nowymi meblami, monitorem interaktywnym, pomocami dydaktycznymi, grami, piłkarzykami podzielony został na strefy przeznaczone do rozwijania kreatywności, relaksu, zabawy i nauki i od września będzie służył uczniom, którzy po zajęciach lekcyjnych mają potrzebę skorzystania ze świetlicy szkolnej.

W dowód wdzięczności za okazane kolejny raz wsparcie szkoła przyznała Fundacji JSW tytuł Przyjaciela Szkoły.