Program edukacyjny „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

W II półroczu uczniowie klas 1-3 brali udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Celem tego programu jest nauka podstawowych zasad życia w zgodzie z naturą: ochrony środowiska, klimatu, recyklingu, szacunku do roślin i zwierząt, a także dbałości o właściwe odżywianie oraz aktywne spędzanie czasu. Dzieci realizowały w szkole 4 misje tematyczne pełne wyzwań, zabaw i rozwijających aktywności twórczych. Były to: „Misja Szkoła. Na tropie zmian klimatycznych”, „Misja Dom. Na tropie ekonawyków”, „Misja Sklep. Na tropie mądrych zakupów i życia w zgodzie z naturą” oraz „Misja Las. Na tropie roślin i zwierząt”. Podczas realizacji poszczególnych tematów uczniowie mogli obejrzeć filmy, posłuchać audiobooków, poznać piosenki, a także wykonać różne zadania na kartach pracy. Najbardziej podobały się dzieciom gry online o tematyce związanej ze scenariuszami zajęć. Potwierdzeniem udziału w programie były dyplomy, które otrzymały wszystkie dzieci.