Spotkanie z pszczelarzem

W Dzień Dziecka klasy młodsze 1c, 2a, 2b i 3a uczestniczyły w spotkaniu z pszczelarzem. Pan Grzegorz na co dzień jest nauczycielem matematyki w naszej szkole. Jego pasją jest pszczelarstwo.

W bardzo ciekawy sposób opowiedział dzieciom o życiu i zwyczajach pszczół. Pokazał jak wygląda rodzina pszczela, jakich ma członków oraz co pszczoły robią w ulu: np. czym zajmuje się królowa, czym robotnice, a co robią trutnie. Zdradził także tajniki pracy pszczelarza i pokazał narzędzia wykorzystywane do pozyskiwania miodu. Bardzo spodobał się dzieciom „taniec” pszczół (świetnie pokazany przez Filipa z kl. 2a), dzięki któremu się porozumiewają. W czasie barwnej opowieści P. Grzegorz pokazywał ilustracje, plansze, książki oraz przedmioty, z których korzysta w swojej pasiece.