Święto Ziemi

Coraz częściej widzimy przykre skutki bezmyślnych zachowań człowieka dla naszej planety. Dlatego codziennie powinniśmy stara się dbać o naturę, zmniejszając ilość generowanych odpadów, segregując je, oszczędzając prąd, wodę oraz próbując wcielać w życie założenia zero waste. Bardzo dobrą okazją by takie działania rozpocząć jest Międzynarodowy Dzień Ziemi.

24 kwietnia uczniowie klasy 2a, 2b, 1c także mieli okazję uczcić święto Ziemi. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne „Segreguj śmieci: co, gdzie i po co wyrzucamy” oraz „Dbaj o naturę, to się podwójnie opłaca”. Przypomniały sobie jak ważna jest segregacja śmieci. Poznały znaczenie słowa recykling. Podawały przykłady działań człowieka chroniących naszą planetę. Prezentowały swoje pomysły dotyczące ponownego przetwarzania niektórych produktów. W grupach wykonywały różne zadania: segregowały śmieci, układały z rozsypanek wyrazowych hasła ekologiczne, rozwiązywały krzyżówki, zagadki. Nauczyły się śpiewać piosenkę „Ziemia zielona wyspa”. Projektowały także logo Dnia Ziemi na koszulkę. W czasie zajęć wykorzystano materiały z ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.