Komers ósmoklasistów w pięknym stylu

Zakończenie nauki w szkole podstawowej to niezwykle ważny moment. Zapewne pozostanie na długo w pamięci naszych absolwentów.

Dnia 21 czerwca br. w auli szkolnej odbyła się uroczysta gala połączona z programem artystycznym. Była piękna dekoracja, czerwony dywan oraz mini koncert na wiolonczeli, który zaprezentował Bruno Nogły z klasy 6c. Najlepsi z najlepszych zostali wyróżnieni i nagrodzeni nagrodami specjalnymi oraz tytułami zgodnymi ze Statutem Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach. Odbierali laury z fanfarami, o które zadbał uczeń klasy 5c Piotr Siwak – perkusista.

NAGRODY SPECJALNE

Nagroda Wójta Gminy Zebrzydowice dla Mai Trzaskalik z kl. 8d

Nagroda Przewodniczącego Rady Gminy Zebrzydowice dla Zuzanny Augustyn z kl. 8d

Nagroda Przewodniczącego Rady Rodziców dla Justyny Głaz z kl. 8b

Nagroda Dyrektora Szkoły dla Amelii Grzonki z kl. 8c

Nagroda Proboszcza Parafii Zebrzydowice dla Mai Trzaskalik z kl. 8d

TYTUŁY

Tytuł Najlepszego Absolwenta Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach oraz Tytuł Najlepszego Absolwenta Przedmiotów Humanistycznych otrzymała Maja Trzaskalik z kl. 8d

Tytuł Najlepszego Absolwenta Przedmiotów Matematycznych otrzymał Jan Kawik z kl. 8c

Tytuł Najlepszego Absolwenta Języków Obcych oraz Tytuł Najlepszego Absolwenta Przedmiotów Artystycznych otrzymała Oliwia Kapała z kl. 8c

Tytuł Najlepszego Sportowca otrzymała Paulina Karakuła z kl. 8a

Uczniowie, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz angażowali się w życie szkoły, otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Listy gratulacyjne wręczono także Rodzicom absolwentów wyróżniających się. Była to także okazja do wręczenia Tytułu Przyjaciela Szkoły. W roku szkolnym 2022/2023 tytuł przyznano Państwu Karinie i Krystianowi Kroczkom oraz Fundacji JSW.

Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali program artystyczny, który przypomniał chwile, które powolutku przechodzą do przeszłości. Całość uatrakcyjniała prezentacja zdjęć klasowych z różnych imprez, wycieczek, uroczystości. Nie zabrakło momentów lirycznych, refleksyjnych, ale i humorystycznych. Był czas na podziękowania Nauczycielom i Rodzicom. Całość zaś zwieńczył taniec- po słowach Pani Dyrektor: „Poloneza czas zacząć, ósma klasa rusza” pary tanecznym krokiem przemierzyły aulę, korytarze szkolne, by dotrzeć do przepięknie wyglądającej sali gimnastycznej, która stała się miejscem zabawy. Tam pod kierunkiem profesjonalnego wodzireja uczniowie czterech klas ósmych bawili się doskonale. W łączniku szkolnym czekała na chętnych foto budka oraz piękna ścianka, na której wykonywano pamiątkowe zdjęcia.