Dzień Pustej Klasy

16 czerwca uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Pustej Klasy. W piątek lekcje wyglądały zupełnie inaczej niż zwykle. Korzystając z pięknej pogody uczniowie spędzili ten czas na świeżym powietrzu. Oto jak spędziliśmy ten dzień:

• Uczniowie klas I-III rozpoczęli ten dzień sportowymi rozgrywkami na szkolnym boisku, a później udali się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Zebrzydowicach na ognisko. Tam piekli kiełbaski, brali udział w integracyjnych grach i zabawach ruchowych i grali w gry planszowe na kocach. Dzieci mogły też skorzystać z aktywnego wypoczynku udając się na spacer po okolicy z kijkami Nordic walking. Udało się również odwiedzić gospodarstwo u Państwa Kościelnych, obejrzeć kozy i skosztować pysznego sera. Jednak w tym dniu najważniejsze było to, że mogliśmy być razem.
  • Klasa 6b „Dzień pustej klasy" spędziła w „Stajni Leśnego Zakątka” w Kaczycach. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawowymi informacjami o koniach, głaskać ich po sierści, grzywie czy chrapach. Każda z tych części ciała ma inną fakturę, co uwrażliwia nasze zmysły. Przebywając z koniem, szybko zauważamy, że to zwierzęta wrażliwe. Spokój i ufność konia budzą w człowieku większe poczucie własnej wartości i potrzebę wyrażania pozytywnych uczuć. Było też czyszczenie, a następnie przejażdżka na koniu lub kucyku. Zwieńczeniem pobytu było ognisko z kiełbaskami i piankami. Była to wspaniała przygoda i jednocześnie możliwość wyciszenia się i odpoczynku.
  • Klasa 6c wybrała się na piknik przy Zamku w Zebrzydowicach.
  • Klasa 5a i 5b spacer po Cieszynie, gdzie można było zobaczyć piękne i zabytkowe miejsca tego miasta (Wzgórze Zamkowe, Wenecja cieszyńska, Studnia Trzech Braci, Teatr, Rynek).