Czerwiec 2023

W naszej szkole od prawie 30 lat funkcjonuje muzeum szkolne. Większość uczniów zna je i chetnie je zwiedza . W tym roku w role przewodników wcielili się uczniowie klas ósmych . W związku z realizowanym w naszej szkole projektem Szkoła Patriotów , uczniowie poznali postać Henryka Sławika , urodzonego w Szerokiej , obecnie dzielnicy Jastrzębia - Zdroju . Opowiedzieli m. in . jak powstało nasze muzeum, historię budynków szkolnych, dlaczego rondo w Zebrzydowicach jest imienia prof. Andrzeja Farugi, jak wyglądało życie ludzi 150 lat temu z jakich elementów składa się strój cieszyński . Zapoznali się z twórczością i życiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wszyscy zwiedzający byli pod wrażeniem wiedzy młodych przewodniczek I przewodnika .