Realizacja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego dla klas pierwszych „Akademia Bezpiecznego Puchatka” 2022/2023

Projekt "Akademia Bezpiecznego Puchatka" był inicjatywą edukacyjną skierowaną do uczniów klas I. W projekcje wzięło udział 55 uczniów naszej szkoły. Celem projektu było zwiększenie świadomości uczestników na temat bezpieczeństwa, w szczególności w kontekście Internetu i nowych technologii, bezpieczeństwa na drodze, w domu, w szkole i w grupie rówieśniczej.

W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w lekcjach, które pomagały im poznać zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu oraz sposoby na ochronę prywatności online. Nauczono ich również, jak rozpoznawać niebezpieczne sytuacje w życiu codziennym i jak radzić sobie z nimi.

Projekt "Akademia Bezpiecznego Puchatka" był bardzo wartościowy dla uczestników, ponieważ dostarczył im wiedzy i umiejętności potrzebnych do zapewnienia bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Uczniowie zyskali również świadomość, jak ważne jest dbanie o swoje bezpieczeństwo i chronienie swoich danych w świecie cyfrowym.