Historia Biblii- wystawa w galerii „Nad Młyńszczokiem”

Uczniowie klasy 8d oraz 7a wraz z wychowawcami wzięli udział w wystawie „Od glinianych tabliczek do polskich przekładów. Historia Biblii” zorganizowanej w galerii zebrzydowickiego zamku.

Z niezwykle interesującą wystawą i zgromadzonymi eksponatami zapoznał nas organizator przedsięwzięcia Pastor Wiesław Kulawiec z KZ w Zebrzydowicach.

Biblia to wyjątkowa Księga, która od tysięcy lat wywiera wpływ na życie milionów ludzi na Ziemi. Żadna inna książka nie dorównuje Jej pod tym względem. Przetłumaczona została w całości lub częściowo na prawie wszystkie języki świata i wydano ją w największej ilości egzemplarzy. Materiały zaprezentowane na wystawie wzbudziły zainteresowanie uczniów.