Wycieczka klasy Ib i Ic do Trójwsi Beskidzkiej.

W dniu 31 maja uczniowie klasy Ib i Ic mieli okazję uczestniczyć w fascynującej wycieczce do Koniakowa i Istebnej. Celem naszej podróży było poznanie kultury, tradycji i historii tego malowniczego regionu. W trakcie wycieczki odwiedziliśmy ważne dla kultury regionu miejsca: Chatę Kawuloka, Muzea koronczarek. Mieliśmy także czas na zabawę na placu zabaw.

Nasza pierwsza atrakcja to Chata Kawuloka. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy serdecznie przywitani przez lokalnego przewodnika, który oprowadził nas po tym tradycyjnym drewnianym domu. Chata Kawuloka to autentyczny przykład tradycyjnego góralskiego domu, który zachował swój oryginalny charakter. Podczas wizyty mieliśmy okazję zobaczyć tradycyjne narzędzia, meble i przedmioty codziennego użytku używane przez mieszkańców Koniakowa wiele lat temu. Dowiedzieliśmy się również o historii i zwyczajach regionu. Było to fascynujące doświadczenie, które przybliżyło nam kulturę tego miejsca.

Następnie udaliśmy się do Muzeum koronczarek. Muzeum to mieści się w urokliwym drewnianym budynku i jest poświęcone tradycyjnemu rzemiosłu koronkarstwa, które jest silnie związane z historią regionu. Właścicielka muzeum, a zarazem jedna z koronczarek zaprezentowała nam niezwykłe prace koronczarskie wykonane przez lokalne artystki. Mieliśmy możliwość przekonać się, jak niezwykle precyzyjne i wymagające jest to rzemiosło.

Po wizycie w Muzeum koronczarek mieliśmy czas na relaks i zabawę na pobliskim placu zabaw. Uczniowie z obu klas bawili się razem na huśtawkach, zjeżdżalniach i drabinkach. Atmosfera była radosna, a zabawa na placu zabaw była świetną okazją do integracji i wzajemnego poznania się. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i zapomnieliśmy na chwilę o codziennych obowiązkach szkolnych.

Po zakończeniu naszej przygody na placu zabaw, wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń i nowych doświadczeń.