„Jak nie czytam, jak czytam”.

Nasz szkoła chce przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

Siła tej akcji wynika z jej prostoty i polega na czytaniu książek przez uczniów w całej Polsce w tym samym czasie..

Głównym jej  celem jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom tylko z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Chcemy dać każdej uczennicy i uczniowi okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek  i kolegów, w przyjemnych, nietypowych okolicznościach, bez dorabiania dydaktycznej otoczki.

Akcja ma również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.

7 czerwca o 10:00 kilkaset tysięcy dzieci i nastolatków z całej Polski będzie czytać książki. W swoich bibliotekach, szkołach, w parkach i na rynkach. Bez przymusu i dorabiania filozofii, każdy to, na co ma ochotę.

Proponujemy, aby w tym dniu uczniowie naszej szkoły zabrali ze sobą kocyk i swoją ulubioną książkę, bowiem w otoczeniu pięknej przyrody poświęcimy chwilę na udowodnienie dorosłym, że młodzi też czytają.