#NieBądźAtrakcyjnyDlaKleszczy

Szkoła nasza wzięła udział w Kampanii informacyjnej dotyczącej profilaktyki chorób odkleszczowych pod hasłem”Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”. W przedsięwzięcie zaangażowani zostali uczniowie klas I- VIII. Tematyka poruszana była na zajęciach z wychowawcami, a także podczas lekcji przyrody, biologii. Uczniom przypomniano podstawowe zasady ochrony przed kleszczami, zapoznano z zasadami postępowania w zakresie prawidłowego usuwania kleszcza. Celem działań był zwiększenie wiedzy na temat szczepień ochronnych jako skutecznej metody profilaktyki kleszczowego zapalenia mózgu. W naszej szkole rozwieszone zostały plakaty oraz ulotki informacyjne.

Kampanię skierowano także do rodziców, którzy podczas zebrań klasowych zostali zapoznani z celami oraz istotnymi informacjami związanymi z profilaktyką chorób przenoszonych przez kleszcze, w tym boleriozy. Zaprezentowano ulotki, plakaty, materiały dostępne na stronach internetowych.