Spotkanie z folklorem

14 kwietnia 2023r. uczniowie klas Ib, Ic, IIa, IIb i IIIa mieli okazję spotkać się z niezwykłym gościem, p. Joanną Nowak.

Wieloletnia nauczycielka, była opiekunka zespołu folklorystycznego „Kończaneczki” wychowała kilka pokoleń miłośników Ziemi Cieszyńskiej. Była także współzałożycielką Izby Regionalnej w kończyckim zamku. Za swoje osiągnięcia i pracę na rzecz lokalnej społeczności uzyskała laur Srebrnej Cieszynianki.

Nasz Gość, w towarzystwie dziewczynek z Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Kończaneczki”, przy akompaniamencie akordeonu zaprezentował najpiękniejsze utwory Śląska Cieszyńskiego angażując uczniów we wspólną zabawę. Na zakończenie pani Joanna podarowała wszystkim uczestnikom pamiątkowe książeczki.

Dzięki takim spotkaniom dzieje naszych przodków i wartości są przekazywane z pokolenia na pokolenie.