Spotkanie z Kirą Sukhoboichenko

Nasi wolontariusze zajmują się nie tylko pomaganiem innym. W ramach swoich działań mogą poznawać innych wolontariuszy oraz ciekawych ludzi. Jest to możliwe dzięki koordynatorce projektu- Emotkowe Pożeracze Smutków- Pani Marcie Florkiewicz- Borkowskiej.

To właśnie ona postanowiła podziękować szyjącym uczniom i nauczycielom, organizując cykl spotkań z Ludźmi z Pasją. Pierwsze spotkanie w tym roku szkolnym odbyło się 19 grudnia 2022 roku. Tym razem gościem była Kira Sukhoboichenko, 16- letnia dziewczyna , pochodząca z Ukrainy, założycielka Międzynarodowego Ruchu Latających Plecaczków /Flying Bag. Kira opowiedziała o swoim życiu i działalności. Uczestnicy spotkania mieli okazję zadać , m.in. pytano jak znalazła się w Polsce, jak godzi szeroko pojętą aktywność społeczną ze szkołą. Komplementowano jej piękną polszczyznę. Spotkanie było bardzo udane.