Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych 17 grudnia 1985 roku.

Co warto wiedzieć o wolontariacie?

Wolontariat to  dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych osób lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

Kim są wolontariusze?

Są to ludzie o wielkich sercach, którzy dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą pomoc, angażują się w pracę na rzecz osób i instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. Można ich spotkać między innymi w domach dziecka, hospicjach, domach pomocy społecznej, muzeach i schroniskach dla zwierząt czy tuż obok nas. Pracują w instytucjach publicznych, organizacjach pozarządowych, placówkach kultury, sportu i wielu innych.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych – na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

W naszej szkole od kilku lat działa Szkolne Koło Wolontariatu. Spotkania odbywają się w każdy piątek po lekcjach. Działania wolontariatu możecie śledzić na stronie internetowej szkoły oraz na szkolnym facebooku.

Jesteś uczniem naszej szkoły, masz ochotę pomagać innym- zapraszamy wszystkich chętnych, od klasy szóstej wzwyż.