RÓŻOWA SKRZYNECZKA W NASZEJ SZKOLE

Dzięki fundacji Różowa Skrzyneczka Szkolny Klub Wolontariatu w dwóch toaletach damskich ( w budynku A i B na 1 piętrze ) umieścił skrzyneczkę, w której  są środki higieny na czas menstruacji.

Fundacja zapewniła skrzyneczkę do przechowywania tych środków. Celem fundacji jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania w szkole. Według badań w Polsce 21 % uczennic jest zmuszonych wyjść z zajęć szkolnych z powodu braku podpaski, a 10% w ogóle nie wychodzi z tego powodu z domu. Uczennice – wolontariuszki z naszej szkoły -na bieżąco będą dbać o uzupełnianie skrzyneczki. Zachęcamy do postępowania z zasadą fundacji: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!