Akcje charytatywne Wolontariatu i Samorządu Szkolnego

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, w imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego, pragniemy przekazać Wam garść informacji:

• Pierwsza Akcja „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”.

Towarzystwo Patriotyczne ”Kresy” w Częstochowie organizuje kolejną akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich , a szczególnie Polakom na Ukrainie pogrążonej wojną mieszkających w obwodzie lwowskim. W tym roku polegać ona będzie na zbiórce słodyczy, nowych przyborów szkolnych oraz darów żywnościowych. Jak co roku akcja oparta jest na idei charytatywnej i patriotycznej.

Tak więc prosimy, aby cała klasa przygotowała gotową paczkę (reklamówkę), która zostanie przekazana konkretnemu dziecku mieszkającemu na Ukrainie. Prosimy aby zawierała ona: zeszyt, kredki, plastelinę, mazaki, długopis, ołówek, czekoladę, cukierki, baton, ciastka, itp,.

Okażmy solidarność z naszymi rodakami, zwłaszcza w tym trudnym dla Nas wszystkich czasie.

Czas-do 25 listopada.

• Druga Akcja- Pomoc dla Domu Samotnej Matki w Cieszynie.

co zbieramy:

- środki do pielęgnacji dla dzieci np.: krem, szampon do włosów, płyn do kąpieli i do mycia ciała, pasta do zębów, szczoteczki do zębów , chusteczki nawilżające

- słoiczki z obiadkami i deserkami dla dzieci

- kaszki mleczno- ryżowe

- musy dla dzieci

- soki owocowe

- chrupki kukurydziane

- biszkopty

- Kinder czekoladki

- wafelki

- grzechotki

- klocki drewniane

- kolorowanki

- książki dla maluszków (od roku do 4 lat) i starszych dzieci (9, 13 lat)

- gry edukacyjne

- papier kolorowy samoprzylepny

Czas- do końca listopada.

• Trzecia akcja- KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Uczniowie własnoręcznie wykonują dekoracje świąteczne, oczywiście na zasadzie dobrowolności. Każdy kto przyniesie otrzyma uwagę pozytywną.

Czas- do końca listopada.