Wycieczka do Centrum Nauki SOWA oraz kina Cinema City.

26 października uczniowie klas 6b I 6c wyruszyli na wycieczkę do Wodzisławia Śląskiego I Rybnika.Celem wyjazdu były- budynek Pałacu Dietrichsteinów i kino Cinema City. W pałacu uczniowie zapoznali się z historią ziemi wodzisławskiej- od pradziejów po czasy współczesne. Bardzo spodobała im się wystawa gadżetów i pamiątek związanych z zespołem sportowym - Odrą Wodzisław. Najbardziej jednak uczennicom i uczniom przypadła do gustu wizyta na drugim piętrze budynku- w Centrum Nauki SOWA.

SOWA to jeden z programów realizowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki za pośrednictwem warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. W ramach programu, Kopernik przekazał wodzisławskiej placówce 18 angażujących eksponatów, ukazujących doświadczalny charakter nauki, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania oraz majsternię - wskazówki do stworzenia przestrzeni, a także zestawy zawierające instrukcję do wykonania zadania przez zwiedzającego i pudełko z potrzebnymi materiałami.

Po tym niezwykle pasjonującym czasie uczniowie posilili się w ulubionej restauracji:) i wyruszyli do Rybnika na film “King- mój przyjaciel lew”. Po brawach – usłyszanych na końcu- można mniemać, że wszystkim bardzo spodobała się opowieść o przyjaźni dziewczynki i małego lwiątka.

Wycieczka odbyła się dzięki wsparciu Rady Rodziców działającej przy naszej szkole. Klasa 6c otrzymała ją w nagrodę za II miejsce uzyskane w konkursie na najlepszą klasę w roku szkolnym 2021-22.

Dziękujemy Wam Rodzice:)