Pola Nadziei.

12 października 2022 roku w naszej szkole gościliśmy niezwykłe osoby- wolontariuszki cieszyńskiego Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty. Panie: Halina Sajdok- Żyła, Janina Siwek i Mariola Gładczak zapoznały uczniów klas szóstych z historią, celami i codzienną pracą wykonywaną w ramach programu Pola Nadziei.

Pola Nadziei to program mający na celu pomoc osobom nieuleczalnie chorym. Jego główne założenia to pozyskiwanie środków finansowych dla podopiecznych oraz szeroko pojęta edukacja w zakresie opieki paliatywnej oraz pomocy osobom w żałobie. To także rozpowszechnianie idei otwarcia się na potrzeby człowieka cierpiącego. Symbolem akcji są żółte żonkile- kwiaty nadziei na pokonanie choroby nowotworowej. Nasza szkoła od kilku dni przygotowywała sie do akcji. Uczniowie klas ósmych, wchodzący w skład Szkolnego Koła Wolontariatu, przygotowali teren pod pole . Kulminacyjnym momentem było zasadzenie cebulek przez dzieci z klas szóstych. Każdy uczeń otrzymał kilka cebulek do zasadzenia a także nalepkę - przestawiającą logo akcji - na pamiatkę. Nasza szkoła – jako kolejna, która przystapiła do programu – będzie brać udział w akcjach i konkursach Akcji Wolontarystycznej Pola Nadziei . O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Szkolny Klub Wolontariatu.