ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Serca. Święto to jest obchodzone z inicjatywy Światowej Federacji Serca, z udziałem i przy współfinansowaniu WHO, UNESCO i UNICEF. Pierwsze obchody na świecie odbyły się w 2000 roku, a w Polsce w 2002 roku. W tym dniu zwraca się uwagę na profilaktykę chorób układu sercowo – naczyniowego oraz promocję zdrowego stylu życia.

Na szkolnym korytarzu powstała tematyczna gazetka, dla uczniów klas 8 zorganizowano konkurs wiedzy o sercu, układzie krążenia oraz profilaktyce chorób sercowo – naczyniowych, a chętni uczniowie z klas 7 przygotowali plakaty na temat serca człowieka. Wszyscy uczniowie z klas 4 -8 wysłuchali audycji przez radiowęzeł.