Koncert Talentów

„Mam talent” to koncert dla rodziców, dziadków i przyjaciół szkoły, który odbył się 22 września 2022r. Koncert na dobry początek roku szkolnego 2022/ 2023 umożliwił uczniom prezentację swoich zainteresowań i uzdolnień. Mieli oni okazję pokazać się z innej strony, niż podczas lekcji. Uczniowie zaprezentowali się w takich kategoriach jak: śpiew, recytacja, umiejętność gry na instrumencie, taniec oraz umiejętności gawędziarskie.

Taniec jest sztuką wyrażania porywu myśli i uczuć, pozwala na uwolnienie i uświadomienie emocji. Latynoamerykańskie tańce manifestujące wolność i radość życia zobaczyliśmy w wykonaniu Sandry Karpety z klasy 8a, natomiast taniec nowoczesny zaprezentowały Weronika Staniek, Karolina Szymiczek i Magda Gojowy z kl. 8a oraz Weronika Szewczyk z 8d. Swoim tanecznym układem pochwaliły się także siostry Aneta i Maja Kolek.

Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały: Emilia Piguła kl. 8d w piosence „Uparcie i skrycie”; Weronika Luczyn kl.6b „Easy on me”; Antonina Giza i Emilia Duda 5a „ Tamta dziewczyna”; Julia Lachawiec 3b „Ciastka”; Maja Kwolek 5b „”Valiente”oraz Katarzyna Majer i Weronika Szewczyk 8d- „Biegnij przed siebie”.

Wielu uczniów z naszej szkoły uczy się gry na instrumentach. Nauka ta wymaga poświęcenia czasu,wytrwałości pracowitości i systematyczności. To ciężka codzienna praca, często żmudna na granicy ekscytacji tym, co nam wychodzi a zniechęceniem, kiedy nie słychać efektów. Mieliśmy okazję posłuchać Natalii Krótki 5c, która na pianinie wykonała utwór „O Sole Mio”, Weroniki Boruty 7b „Musette” Mozarta oraz Sebastiana Szewczyka 4 a „ W grocie króla gór”. Gitarowe rytmy wprawiające w dobry nastrój zaprezentowali Bruno Nogly 6c w utworze „El Paoamoscas” oraz Łukasz Durczok 5c w utworze „ Oda do młodości”. Swoje umiejętności gry na trąbce zaprezentował Kuba Matuszyński z 8c, a utwór pt: Łabędź” zagrał na skrzypcach Kuba Chmiel z 5b. Potężne basy dużego bębna i kotłów, miażdżące uderzenia werbla i soczyste akcenty na talerzach, czyli grę na perkusji usłyszeliśmy w wykonaniu Piotra Siwaka 5a „Ale jazz”, i Piotra Gizy „Love again”.

W zasłuchanie i świetny humor wprawiła umiejętność posługiwania się językiem naszych przodków. Znajomością gwary cieszyńskiej pochwalili się; Katarzyna Buryan 3b, Sabina Stańczyk, Franciszek Świeży i Wojciech Wojtyszko z kl. 3a oraz Jadzia Rygiel z kl 4c. Swoje umiejętności gawędziarskie zaprezentował także Arkadiusz Serwotka z 6b.

Mogliśmy także podziwiać na przedstawionej prezentacji pole dance, czyli taniec na rurze z elementami akrobatyki. Tę dyscyplinę sportu trenują Julia Kawik i Lena Szczypka z 6a.

Usłyszeliśmy także recytację utworów Wisławy Szymborskiej we wspaniałej interpretacji Mai Trzaskalik z 8d.

Ozdobą imprezy były także piękne prace uczniów uzdolnionych plastycznie (Antonina Giza 5a, Lena Kapała 5b, Justyna Juraszczyk 5b, Anna Czyż 6c, Szymona Naskalski 6c, Rozalia Fiedor 6c, Malwina Kadi 7a, Małgorzata Żak 8c, Nina Mazurkiewicz 8d, Nadia Twardzik 8d, Maja Trzaskalik 8d, Dagmara Landek 6a, Piotr Giza 7a), a przygotowany przez klasę 6a stolik kulinarny wabił zmysły węchu i wzroku smacznymi wypiekami.