WYCIECZKA do KRASIEJOWA klasy V

13 maja 2022 roku klasy V B i C udały się do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. W Jura Park Krasiejów uczniowie przenieśli się w odległe czasy, co umożliwił Tunel Czasu. Jest to 300- metrowe kino 3D, które uczniowie przemierzyli w jednym z wagoników ciuchci. Siedząc w nim, mieli okazję zagłębić się w temat powstawania życia na Ziemi, a to wszystko za sprawą projekcji 9- minutowego filmu, dzięki któremu przenieśli się w czasie o kilkaset milionów lat wstecz.

Podróż w Tunelu zakończyła muzyka z filmu Jurassic Park, która wprowadziła wszystkich na Ścieżkę Dydaktyczną. Jej 1,5 km odcinek zachowuje chronologię poszczególnych okresów ery dinozaurów, łącząc walory rozrywkowe z nauką. To tutaj je spotkali wielkie prehistoryczne gady.

Następnie w Pawilonie Paleontologicznym (jedynym muzeum na świecie łączącym ekspozycję z czynnym stanowiskiem paleontologicznym), które wciąż prowadzi prace wykopaliskowe, uczniowie oglądali pozostałości po stworzeniach, które chodziły po tej samej ziemi ponad 200 milionów lat temu.

Na terenie Parku znajduje się również Prehistoryczne Oceanarium, dzięki któremu zobaczyli, jak dawno temu wyglądało życie pod wodą, a w kinie 5D, obejrzeli film z animowanymi dinozaurami w roli głównej. Dźwięk, ruch, zapach – polisensoryczne doznania, jakich tam doświadczyli, zapadły wszystkim w pamięć nie mniej niż trójwymiarowe obrazy.