Zielona szkoła

Od 4 do 6 maja 2022 r. uczniowie klas III a i III c wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Zawoi.

Program wyjazdu uwzględniał zainteresowania i sposoby spędzania wolnego czasu faworyzowane przez dzieci. Uczniowie mieli więc sposobność uczestniczenia w grach terenowych, których celem było zapoznanie ich z florą i fauną Babiogórskiego Parku Narodowego. Dzieci musiały samodzielnie sporządzić flagę i wymyślić hasło grupy, a także umiejętnie posługiwać się mapą, aby dotrzeć do wskazanych na niej punktów, jak również uzupełnić otrzymane książeczki odpowiedziami na pytania. Uczniowie mogli poznać historię i zwyczaje regionu w Skansenie Wsi Babiogórskiej, gdzie pani przewodnik w interesujący sposób przekazała im najciekawsze informacje o życiu babiogórskich górali. A wieczorem brali wzięli udział w koncercie muzyki góralskiej podczas którego poznawali pieśni, tańce i stroje górali. Mieli także możliwość zobaczenia najstarszych zabytków miejscowości podczas pieszej wycieczki do starej kapliczki, a także rozwijania swoich umiejętności manualnych podczas warsztatów malowania na szkle i wykonania ozdób z sianka. Wyjazd zakończył się wizytą w „Parku Daniela”, gdzie uczniowie mogli zobaczyć i karmić różne zwierzęta jak na przykład: lamy, daniele, jelenie, sarny.