TYDZIEŃ ZDROWIA

Tydzień Zdrowia wpisał się już na stałe do naszego szkolnego kalendarza imprez. Ma on na celu kształtowanie wśród uczniów zachowań prozdrowotnych oraz promowanie aktywnego stylu życia postrzeganego holistycznie. Dlatego każdy dzień od 28 marca do 1 kwietnia b poświęcony innemu aspektowi naszego zdrowia. Codziennie rano uczniowie mogli wysłuchać krótkiej audycji prozdrowotnej na inny temat:

poniedziałek - aktywność ruchowa,

wtorek – choroby cywilizacyjne,

środa – odpowiednia ilość snu,

czwartek – stres,

piątek – zapobieganie chorobom układu oddechowego,

Na korytarzach szkolnych rozwieszone zostały gazetki i inne materiały związane z szeroko rozumianą tematyką prozdrowotną. W ramach dodatkowego zadania uczniowie grupowo wykonali prace plastyczne na temat wpływu aktywności fizycznej na zdrowie. Plakaty te zdobiły drzwi poszczególnych sal. Na godzinach wychowawczych uczniowie rozwiązywali test wiedzy o zdrowiu. Dodatkowo klasy 7 brały udział w quizie i grały w gry planszowe. Podczas lekcji przyrody, biologii, geografii i chemii uczniowie oglądali filmy edukacyjne o aktywności fizycznej, racjonalnym odżywianiu, zdrowym stylu życia i profilaktyce. Ponadto na edukacji dla bezpieczeństwa w klasach 8 omówiono tematykę związaną z zachowaniami prozdrowotnymi i ryzykownymi. Uczniowie przygotowali również prezentacje multimedialne na temat szkodliwości zażywania środków psychoaktywnych.

Dodatkową atrakcją i świetną zabawą okazała się gimnastyka śródlekcyjna.