Jak nie plecak, to co?

Samorząd Uczniowski z przewodniczącym Jakubem Kwolkiem na czele zdecydował, że pierwszego kwietnia - dokładnie w prima aprilis - obchodzony będzie w naszej szkole wśród uczniów klas IV- VIII Dzień bez plecaka (z ang. „no backpack day”).

Tego dnia wszyscy chętni uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków i toreb, jednak byli zaopatrzeni we wszystkie potrzebne przybory. Liczyły się pomysłowość i spryt – wszelkie artykuły szkolne zostały spakowane w dowolny, zwykle zabawny sposób. Na naszych uczniów można liczyć! Tego dnia mieli książki i zeszyty w koszach, zabawkach, walizkach, a nawet w sklepowych wózkach! Zdarzały się też skrzynki na narzędzia, pudła, wózki dziecięce, a nawet wieszaki na ubrania. Zaskoczyli niezwykłą wyobraźnią i kreatywnością!